Provincia Medio Campidano je jedna z menej známych oblastí Sardínie a ponúka návštevníkom zážitky vzdialené od masovej turistiky.
Stratený a vidiecky kraj, bohatý na archeologické dedičstvo. V skutočnosti je toto územie plné zelených kopcov a vodopádov.
Viac ako 45 km pobrežia, na ktorých sa rozprestierajú obrovské pláže a piesočné púšte, ktoré prenikajú až do vnútrozemia na stovky metrov a rozširujú sa až k moru.
Túto oblasť často trápi vietor Mistrál. V zimných mesiacoch silný vietor, ktorý tvaruje nádherné pieskové duny.
Je to aj miesto výskytu slávneho Cavalliniho della Giara, posledných divokých koní v Európe.
PISCINAS ( COSTA VERDE ) – POZRI MAPU
Úžasná pláž ďaleko od všetkého. Impozantné duny, jemného, zlatého piesku, vysoké až 60 metrov, tvarované vetrom Mistral, ktoré UNESCO vyhlásilo za svetové dedičstvo sa rozprestierajú od vnútrozemia na niekoľko kilometrov.
Rastie tu bujná vegetácia: borievky s pokrútenými konármi, olivovníky, ktoré tvoria malé háje, morská ľalia. Tu morské korytnačky kladú vajíčka na breh.
PORTU MAGA – POZRI MAPU
Krásna pláž, ktorá sa nachádza okolo prímorskej dediny dvadsať kilometrov od Arbusu, presne v centre nádherného Costa Verde, na juhozápade Sardínie.
Pobrežie sa tiahne v dĺžke troch kilometrov so širokou a pokojnou plážou, kde piesočnatú časť na krátke úseky prerušujú ploché skaly.
Stredne zrnitý piesok a priezračná voda s nádhernými farbami. Ideálne miesto pre milovníkov potápania a športového rybolovu.
Zvláštnosťou je veľa mušlí z názvom „occhi di santa Lucia“ ( oči svätej Lucie ) mušle s perleťovými odleskami.
Pláž ponúka veľké parkovisko, množstvo občerstvenia, plážové vybavenie a požičovňu člnov pre vodné športy.
TORRE DEI CORSARI – POZRI MAPU
Smaragdové more a oblasť často zmietaná vetrom, robí z tejto pláže jednu z obľúbených destinácií pre surfistov.
Pláž je kilometer a pol dlhá: zlaté duny úžasnej krásy vyzerajú ako nahromadené kopce piesku a to neustálym pôsobením mistrálu.
Pláž je bezbariérová, má parkovisko vhodné aj pre kemperov. Môžete si tu prenajať slnečníky, ležadlá a vodné bicykle.
SCIVU – POZRI MAPU
Trojkilometrová pláž veľmi jemného a mäkkého zlatého piesku. Domáci ho nazývajú aj „hovoriaci“ piesok a to kvôli ozvene, ktorú vydáva pri chôdzi. Izolovaná, ďaleko od centra a obklopená panenskou prírodou.
V lete veľmi rušná pláž, no nie preplnená.
Morské dno je piesočnaté v blízkosti pobrežia, rozmanité s roklinami, pieskovými brehmi a roztrúsenými skalami. Vhodná aj pre nadšencov šnorchlovania a potápania.
Táto pláž je často navštevovaná aj v zime, pretože je to raj pre surfistov.
Treba byť však vždy opatrný, pretože more v Costa Verde dokáže byť veľkolepé a divoké, no málokedy pokojné.
Na pláži je veľké parkovisko, vybavené pre kemperov, občerstvenie, požičovňa plážového vybavenia, vodné bicykle, kanoe a rafty.
CAPO PECORA – POZRI MAPU
Miesto ďaleko od všetkého, nedotknuté a nádherné.
Žulový výbežok sa vyníma na pobreží, ktorému dominujú vápencové skaly: ružová farba žuly kontrastuje s tyrkysovou farbou mora a zeleňou stredomorských krovín.
V zátokách pôsobením Mistrálu, skaly nadobudli osobitné črty. Jedna z nich sa nazýva „pláž s dinosaurím vajíčkom“. Lokalita je málo frekventovaná je to tichá oáza.
FUNTANAZZA – POZRI MAPU
Kedysi dovolenkové miesto pre deti baníkov sa vďaka svojej histórii líši od ostatných krásnych a divokých rajov na pobreží Costa Verde na juhozápade Sardínie.
Zátoka čiastočne chránená pred vetrom Mistral. Asi kilometer dlhá – so stredne zrnitým zlatým pieskom, obmývaná čistým morom s piesočným dnom so skalami. Pláž lemujú útesy pokryté hustým stredomorským krovím.
Nachádza sa tam stále letovisko pre deti baníkov avšak momentálne táto budova pôsobí až strašidelne aj keď v čase výstavby v roku 1956 bola považovaná za futuristickú stavbu, najmodernejšiu v Európe.